سعید کیوان‌پور (شیرانی) نویسنده و شاعر

جلوه های نور

جلوه های نور

ان الحسین (ع ) مصباح الهدی و سفینه "النجات !
(قیام حضرت امام حسین (ع ) ?)
ای که مرا خوانده ای راه نشانم بده
گوشه ای از کربلا جا و مکانم بده ???
درود وتحیت وسلام بر زاده ی رسول اکرم (ص ) وشهید در راه خدا حضرت اباعبدالله الحسین (ع ) که جان خودرا برای برگرداندن اسلام و زنده نگه داشتن آن فدا کرد وهمچنان امر به معروف و نهی از منکر را در قلب مسلمانان بخصوص شیعیان جهان جاری و ساری نمود تا بتواند با این فریضه ی الهی از دین مبین اسلام و شرف و ناموس خود پاسداری نماید.!
امام حسین ع در وصیت نامه خود مینویسد :
بدانید قیام من برای تفررقه و خون ریزی و فساد نیست و من از قیام خود هرگز نظر ستم و تجاوز ندارم من برای این قیام کردم که در میان امت جدم صلح و امنیت برقرار کنم.
قیام من برای دفاع وقصدم امربه معروف و نهی ازمنکر و نیتم زنده کردن سیرت رسوالله (ص ) و روش علی مرتضی است , پس بدانید هرکس مرا به حق قبول کند به راه خدا که حق است قدم گذاشته است.!
آری حضرت. امام حسین (ع ) قیام کرد وقیام خونین او دنیایی را تکان داد وبایک نهضت خونین حقیقتی را به دنیا تعلیم داد که دشمن هر اندازه قوی ونیرومند باشد میتوان از راه مضللومیت او را از جای برکند.امام حسین ع درعصر خود اگر قیام نمیکرد.و برخلاف دشمن قوی پنجه ی خود قد برنمی افراشت, اکر او در سخت ترین حوادث روزگار استقامت نمی کرد امروز از اسلام نامی نبود
وازملیت و قومیت مسلمین نشانی پدیدار نمیگشت " لذا امام حسین (ع ) برای مصلحت جامعه قیام کرد.و او همیشه نفع عمومی را بر منافع شخصی ترجیح میداد و برای عالیترین مقاصد بهترین هدف ها مجاهدت ورزیده است ودست به کاری زد که هیچکس پیش از او و پس از او چنان نکرد.
اوجان و مال  خود را برای احیای دین ورسوا ساختن منافقین فداکرد ومرگ را برپستی برتری داد.ومرگ باعزت رابرحیات باذلت به جان خرید, نبرد کریمان را بر اطاعت لئیمان ترجیح داد و چنان بلندهمتی و عزت نفس وشجاعت و دلیری وصبر و ثبات نشان داد که عقلها را حیران ساخت و روی همین اصل است که بزرگان دین میفرمایند ,?عاشورا واقعیتی است مرکب از سه بعد ! پیام, حماسه و سوگ ,واین ترکیب بدین گونه است که سوگ و مصیبت در خدمت حماسه قراردارد وحماسه در خدمت پیام ,عاشورا یک نمونه است و امام حسین (ع ) الگوئی است برای همه ی دین داران و آنان که به حال مظلومان. و مستضعفان دل میسوزانند و نبودن عدالت وآزادی وشکسته شدن حریم الهی برایشان غیرقابل تحمل است, !درهمه ی تلاش. های عظیم امام حسین ع واصحاب او در پهنه ی کارزار عاشورا. سخن از دین است وحفظ ابعاد آن وعدالت آزادی. مشروع و مبارزه باستم و تنفر از آتشی پذیری وتسلیم وهجوم به دشمن , یک عاشورا اگر آن طور که میبایست وائمه ی طاهرین ع نظر داشتند برگزار گردد بس است که سرنوشت ملتهایی را عوض کند به همین دلیل رهبران الهی همواره تلاش کرده اند که عاشورا زنده بماند ویاد عاشورا را پاس داشته ومردم را بابزرگ داشتن شهدای کربلا, خود را درآن حماسه ی آنان شریک سازند و درمقابل یزیدیان همیشه باعزاداری برای امام حسین ع سالار شهیدان مخالفت میکرده اند و اگر این عمل تکرار نمیشد قطعا مظاهر حسینی به خدمت مقاصد یزیدی درمیامد.لذا شایسته است که برای چنین شخصیتی هرسال مراسم یادبود ی شایسته ی مقام اوبرپاشود و چشمها به جای اشک خون گرید.
کدام مردی درجهان چنان کرد که اینگونه خورشید قیامش تاابد نورافشانی را فراراه رهروان قراردهد ?اگر مسلمانان انصاف دهند مراسم عزاداری برای سیدالشهدا را تنها طریقه ی شیعه نخواهد دانست چرا که حسین ع به آنها راه آزادی استقلا ل ومقاومت در برابرظلم,دشمنی باجور ,وستم طلب عزت و شرافتمندی , خوار شمردن مرگ در راه هدفهای بزرگ وشریف را آموخت? حرکت امام حسین ع در مقابل یزید برای ابقاء ملیت و قومیت مسلمین یوده : اگر امام حسین آن دائی حق وحقیقت آن پیشوای بینظیر سیاست آن نابقه ی عظمت و بزرگواری در مقابل فشاردشمن قد سست کرده بود امروز ملیونها انسان. در دنیا به اتفاق. کلمه ی شهادت بر یگانگی خدا و رسالت حضرت محمد (ص ) وعظمت اسلام نمی اندیشیدند.مع الصوصف انقلاب و کشته شدن حسین ع موعظه ای برای اهل بصیرت و راهنمائی برای شجاعان است حسین ع بزرگ ترین مرد زمان خود وهمه ی زمانها است نه در شرق و نه درغرب در هیچکجای کره زمین کسی به بزرگی وعظمت اونمیرسد و نخواهد رسید.تأثیر جهاد امام حسین ع درصحنه ی روزگار جهان جاودان است وهرزمان که ظلم وستم مردمان رابه ستوه میاورد برای کسی که زندگی خود راوقف خدمت به امت میسازدوازبزل جان در راه مصلحت مردم دریغ نمی‌ورزند بهترین تعزیت است ,چرا که وقتی گاندی رهبر فقید هند که مسلمان هم نیست میفرماید من مبارزه را از امام شیعیان.حسین (ع ) آموختم! متوجه خواهید شد که امام حسین (ع ) وحماسه ی عاشورا انسان را از هلاکت نجات میدهد و ازضلالت و گمراهی می رهاند و به نور و روشنایی هدایت میکند و در کل به عقیده ی بنده تفکر در قیام امام حسین (ع ) حتی برای کسانی که دچار وسوسه و تردید در مباحثی چون توحید و معاد گردیده اند هم نجات بخش و راهگشا خواهد بود.
چنین گفت آن اشرف کائنات
حسین را شناسید با این صفات
بود او برای بشر در جهان
چراغ هدایت و کلک نجات.? 
والسلام علیکم و رحمه " الله و برکاته 
نگارنده خادم الحسین (ع ) سعید کیوانپور
20\5\78

تایید منابع: حاج شیخ غلامرضا فیروزیان ..

پیام

پیام شما

لطفا دیدگاه یا درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید:

پیام حسین افتخاری

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین .نوشیدن اب چشمه کوثر به دست اباعبدالله نصیبتان باد استاد شما مسئولیت زیادی در این عصر پر از هیاهو و سردرگمی دارید بنویسید و نشر دهید که خداوند قطعا یار و همراه شماست .التماس دعا

پیام Hanif

بسیار عالی و آموزنده در این ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان مناسب و است و جانکاه