سعید کیوان‌پور (شیرانی) نویسنده و شاعر

بهترین عید

اوج خوشبختی

یامقلب القلوب والابصار
یامدبر الیل و النهار
یامحول الحول و الاحوال
حول حالنا الی احسن الحال ?
عید یعنی بازگشت به اصل , بازگشت به فطرت , ارزشها ,ایمان و بازگشت به خود و خدا ?! خدایی که مقلب القلوب است ! خدایی که در دلها انقلاب ایجاد میکند.
شاید به خود بگوئیم چگونه قلبها منقلب میشود..این انقلاب نیاز به قدم هایی دارد که زمینه ی آن از قبل باید شروع شده باشد .?که قدم اول آن بیداری است همان گونه که خداوند در طبیعت تحول ایجاد میکند ما هم باید در خود تحولی ایجاد کنیم که مجموع این تحولات منجر به یک انقلاب بزرگ درونی خواهد شد و نتیجه این انقلاب بصیرت است ,یعنی نگاه عمیق خداگونه و حکیمانه به اطراف دور و نزدیک در موقع تحویل سال کنکاشی در پرونده سیصدو شصت و پنج روزه خود داشته باشیم و در آن تفکر کنیم که نتیجه ی یک سال سرمایه عمرمان چه شد.! وبه درون خود فرورویم و باخود زمزمه کنیم که در من هم باید تحول ایجاد شود تحولی که از درون تراوش کند !نتیجه ی آن شروع خودسازی درونی است که در تمام ابعاد ظاهری نیز نمایان میشودممکن است که این سوال پیش آید که چگونه خداوند در قلب ما انسانها انقلاب ایجاد میکند.?فراز بعدی این دعا پاسخ این سوال است که اینگونه داده شده.است که خداوند شب و روز را اداره میکند و باعث بوجود آمدن فصل ها ,ماه ها , و هفته ها میشود ! دگرگونی هایی که در زمین پدید می آورد که نیز ناشی از همین مسئله میباشد.
تعبیر دیگری که میتوان از این فراز گرفت آن است که همانطور که شب و روز تغییرات ظاهری دارد ماهم باید از تغییرات شبانه روزی در جهت رشد معنوی و رسیدن به کمال انسانی الگو بگیریم 
چه تفاوتی بین قلب و حال است.?! تحولات قلب پایدارتر و عمیق تر است و حال انسان هم منشأ ش تغییرات قلب است و کلا نتیجه ی این انقلاب درونی و برونی پیدا کردن بهترین حال است ,?که حال امام زمان است همه ی ما باید تلاش کنیم که به سمت این حال حرکت کنیم .که محصول ان بهترین عید است.. انشاالله.! ودرپایان : بارالاها من از تومیخواهم و عاجزانه میخوانمت و تمنادارم که بر این بنده عاصی خویش قلبی عطا کنی که درک کند و چشمی که ببیند و گوشی که بشنود و ندای ترا لبیک گوید...الهی امین. ':
فروردین هشتادو پنچ.

پیام

پیام شما

لطفا دیدگاه یا درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید:

پیام

مطلب فوق از نظر اینجانب قابل تامل و جالب می باشد
در پاسخ به

پیام کیوانپور

ممنونم لطف شما مستدام

پیام علی

عالی بود
جناب اقای کیوانپور زحمات شما از هر جهت قابل تقدیر است آشنایی با شخصیتی مثل شما افتخار است
در پاسخ به علی

پیام کیوانپور

از اینکه دیدگاه خود را به اشتراک گذاشتید سپاسگزارم.

پیام حسین

بسیار عالی بود