سعید کیوان‌پور (شیرانی) نویسنده و شاعر

عشق مغلوب نمی شود

عشق یعنی صبر و شکیبایی، یعنی مهربانی، عشق رنگ حسد و مباهات به خود نمی گیرد، تکبر و غرور نمی شناسد، گستاخانه عمل نمی‌کند، به سادگی خشمگین نمی‌شود و اشتباهات را به دست فراموشی می سپارد....

عشق از بدی ها رنج می‌برد و با حقیقت شکوفا می‌شود. مأمن امنی برای ما و اوست، با خود امید و اطمینان را به ارمغان می‌آورد و تا ابد جاودان باقی می ماند؛ عشق هیچ گاه مغلوب نخواهد شد..

قطعه ی بالا خصوصیات یک عشق حقیقی را به تصویر کشیده است. این خصوصیات در روح عشق های الهی به چشم می خورد، ما هم باید سعی کنیم تا از این تعابیر در عشق های زمینی بهره بگیریم. مشکل اساسی که امروزه بیشتر افراد با آن روبرو هستند این است که در روابط احساسی خود به هیچ وجه به دنبال یافتن ویژگی های دوست داشتن واقعی نیستند. در عوض همه به دنبال خصوصیات ظاهری، شهرت، و ثروت طرف مقابل هستند. همانطور که می‌دانید این گزینه ها به هیچ وجه جزء مفروضات یک عشق حقیقی نبود، و با یک مرور زمان در روابط رنگ می بازند؛ به همین دلیل نباید معیار اصلی انتخاب خود را بر پایه گزینه های زودگذر استوار سازیم. عشق الهی با عشق زمینی متفاوت است؛ خداوند به دنبال چیزهایی که انسانها از روابطشان انتظار دارند نیست. مردم فقط به ظواهر امور اهمیت می‌دهند اما خداوند به دنبال پاکی و معصومیت موجود در قلب انسانهاست. عشق صرفاً بیان احساسات نیست و تنها در مقام عمل و در سایه اعمال از خود گذشتگی است که معنا پیدا می‌کند. البته بیان احساسات جزء لاینفک عشق ورزی محسوب می‌شود؛ اما نمی توان بر روی آن به عنوان تنها معیار عاشقی حساب باز کرد. از خودگذشتگی حقیقی همیشه ما را به سمت عملی کردن گفته هایمان هدایت می‌کند و از این طریق می توانیم به عشق حقیقی دست پیدا کنیم، سعی کنید تا جایی که می توانید با زبان و گفته هایتان عشق نورزید بلکه با حقیقت اعمالتان دوست داشتن خود را منعکس کنید.

پیام

پیام شما

لطفا دیدگاه یا درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید: